Produkcja świec zapachowych

Świece zapachowe to wyjątkowy produkt, który powstawał od tysiącleci i został wzbogacony o szczyptę dziedzictwa kulturowego narodów całej ziemi. Początkowo był źródłem światła w głębokiej ciemności, następnie zaczęto ich używać do wszelkiego rodzaju magicznych i świętych rytuałów, ich komponenty i komponenty były stale ulepszane, aby stworzyć niesamowitą harmonię koloru, zapachu, stylu i projektu w nie tak odległej przeszłości. Właściwie trzymamy teraz w naszych rękach uniwersalne rozwiązanie, ale nie podało go jedno czy dwa stulecia, nie dwie czy trzy narody, ani nawet jeden czy dwóch wynalazców. Ktoś był w stanie zebrać cenną kompozycję bazową, ktoś zastanawiał się, czy dać knotowi czas potrzebny na spalenie, ale ktoś przez całą noc wymyślił tę magiczną proporcję aromatu, żebyśmy nawet nie myśleli o tym, jak zapach ogarnia naszą świadomość, tylko nieznacznie dotykając nozdrzy. Pozostało nam tylko jedno pytanie: „Jak prawidłowo używać świec zapachowych, aby całe to cenne dziedzictwo działało ze wszystkimi naszymi receptorami na tej samej długości fali?”

Z czego wykonane są świece zapachowe?

Do świec aromatycznych dodawane są naturalne olejki zapachowe, które są dodawane w procesie produkcji głównej kompozycji. Skoncentrowany składnik jest rozcieńczany lub mieszany z innymi zapachami, tworząc kompozycje zapachowe.

W technologie wytwarzania zaangażowani są specjaliści: perfumiarze i mistrzowie aromatu, którzy opracowują najbardzie złożone formuły zapachu tak, aby nie tylko uwalniał się z bazy, ale także stopniowo, punktowo, otwierał się harmonijnie, miękko i „brzmiąc” dyskretnie. Nie mogłeś nawet uwierzyć, że proces jest tak poważny, prawda? Ale tak naprawdę jest. Praktycznie nie różni się od sztuki tworzenia perfum lub kompozycji na dyfuzory zapachowe, perfumy do wnętrz czy spraye zapachowe. Zasada jest dokładnie taka sama. Co więcej, zapach potrzebuje podstawy, aby jak pływak odepchnąć się od niego i szybko płynąć, zdecydowanie dotrzeć do mety Twoich wyjątkowych doznań. Tutaj inni specjaliści są już „połączeni”, wszystko zależy od tego jakie masz preferencje.

Podstawą świecy (nie tylko aromatycznej) jest dobrze topiąca się kompozycja, która pod wpływem wysokiej temperatury spalania knota przechodzi w stan ciekły i stopniowo zanika. Tak, gdy wypala się wysokiej jakości świeca, nie pozostaje nic, tylko subtelny aromat, jako przypomnienie samego procesu i lekki smutek, który towarzyszy temu stanowi.

Z czego wykonana jest świeca zapachowa? Niezbędne jest przede wszystkim określenie swoich preferencji, dostosowania do potrzeb oraz dokonywanie analiz jakie są produkty, z jakiego wosku stworzone i czy mają dodatki olejków zapachowych?

Wosk kokosowy (wosk morelowy) jest miękki i łatwo się topi nawet w słońcu. Dlatego świece są z niego robione w specjalnych kolbach lub szklanych pojemnikach, w przeciwnym razie mogą stać się płynne i szybko spłynąć, jeśli na przykład położysz je na oknie. Ale też ta cudowna kompozycja i szybko twardnieje, wpadając w chłodniejsze miejsce.

Wosk pszczeli to najprostsza i najstarsza kompozycja. Właściwie nie jest to nawet kompozycja, ale naturalny produkt życiowej aktywności pszczół, znany nam z kultury starożytnego Egiptu. Swoją drogą to właśnie stamtąd pochodzą najbardziej wyjątkowe kompozycje zapachowe. Po spaleniu taka świeca już sama w sobie wydziela subtelny przyjemny miodowy zapach, dlatego taki wosk stosuje się głównie do „ciepłych” kompozycji, aby nie zaburzać harmonii ani nie łączyć się z innymi. Są bardzo funkcjonalne.

Wosk sojowy jest twardy i dobrze zachowuje swój kształt. Nie boi się zmian temperatury, więc takie świece z wosku sojowego możesz zobaczyć bez dodatkowych pojemników. Świeczniki pełnią dla nich raczej rolę ozdobną. Świece sojowe najnowocześniejsza kompozycja świec, ale nie mniej interesująca i zasługująca na prawo bycia częstym gościem w Twoim domu.

Jeśli natkniesz się na inną bazę, najprawdopodobniej niosą w sobie parafinę. Substancja otrzymywana z produktów naftowych. Nawet jeśli na opakowaniu jest napis „rafinowana parafina” czy „jedzenie” – jest to doskonała „baza” do zwykłych świec, które zapalasz przy gaszeniu świateł lub na wakacje. W przypadku świec zapachowych taka podstawa absolutnie nie jest odpowiednia.

Jakie są najlepsze świece zapachowe?

Dobieramy według 2 ważnych kryteriów

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego właśnie teraz potrzebujesz świec zapachowych?” Który z nich lepiej wybrać, zależy od Twojej odpowiedzi. Nawet najbardziej „ascetyczny producent”, w linii którego jest tylko kilka egzemplarzy, świece zawsze dzielone są według takich „funkcjonalnych” kryteriów jak:

  • Czas palenia. Jest to prawdopodobnie główna, liczbowa wartość, na którą zwracają uwagę klienci. Zawsze interesuje nas obliczenie, ile przyjemnych godzin spędzimy razem z naszym ulubionym zapachem (podczas przeglądania sklepu internetowego w twojej przeglądarce, przejdź do filtrów i zaznacz jaki czas palenia Cię interesuje).
  • Waga. Z reguły ta wartość jest zawsze wprost proporcjonalna do czasu palenia. Im większa waga, tym dłuższy będzie czas jej „pracy”;
  • Materiał lub skład. Z powyższego rozumiemy, że z jakich składników zawiera świeca zapachowa, czerpiemy ten stopień przyjemności. Jeśli chcesz poczuć rozkosz z procesu i posmaku, dokładnie przestudiuj skład lub zaufaj swojemu nastrojowi tylko sprawdzonym światowym markom. To proste;
  • Wymiary (wysokość/średnica) i kształt. To już bardziej prawdopodobnie odnosi się do dekoracyjnego składnika świecy zapachowej, ale i tutaj wszystko powinno być zrównoważone. W końcu już dawno wyszli poza pachnący kawałek wosku z knotem. Dziś to już cała kultura, o której można pisać eseje i być ekspertem od stylu świec zapachowych lub specjalistą w doborze wysokiej jakości dekoracji;
  • Kolor. Nie skreślaj go na straty, ponieważ odpowiada również za nasz zmysł węchu. Jak wybrać świecę zapachową bez niej? Zgadzam się, podnosząc delikatnie zielony okaz, celowo postawiliśmy sobie, że gdy się spali, na pewno będzie tam iglasta ekstrawagancja, zapach soczystej trawy lub nuta mięty. Kupując zwiewny różowy produkt, spodziewamy się również usłyszeć co najmniej słodko-owocowy slajd lub równie popularną kompozycję kwiatową.

Z reguły w sklepach na pewno zostaniesz zapytany: „Na jaką okazję chcesz kupić świecę zapachową?” i to jest również ważne kryterium. Jeśli poprzednie dotyczą wyłącznie walorów użytkowych, to dalej potrzebujemy emocji, aby czerpać maksimum przyjemności i wykorzystać zapach świecy zgodnie z jej przeznaczeniem. Zapach może wzmocnić doznania lub odwrotnie, zabić źródło wszystkich przyjemnych emocji, ożywić wspomnienia lub sprawić, że dalsze przebywanie w pokoju będzie nie do zniesienia. Emocje są tak delikatnym narzędziem, że należy zwracać na nie nie mniejszą uwagę niż na dobór kształtu, koloru i kompozycji świecy.

Aromat świec, o czym warto wiedzieć przy wyborze:

Na chłodniejsze pory roku używaj przeciwnych zapachów. Ten interesujący fakt dotyczy psychologii człowieka. Zawsze chcemy truskawki zimą i mroźną świeżość w upalne lipcowe popołudnie. Oczywiście ta zasada nie działa w przeddzień Nowego Roku. Tam nasz mózg pewnie kieruje nas w kierunku sosnowych i cytrusowych zapachów. Jeśli jednak odrzucimy tę wspaniałą datę, to zimą często kierujemy się ku aromatom, które napełniają nasz dom i duszę ciepłem: bergamotka, cynamon, goździki, wanilia, drzewo sandałowe, czekolada, imbir, nuty alkoholowe. Zapach grzanego wina z cytrusami i goździkami jest tym, czego potrzebujesz w chłodne wieczory, pod przytulnym kocem.

W upale pragniemy chłodu, dlatego też podświadomie sięgamy po morską bryzę, orzeźwiający drzewny zapach, miętę, mentol, fiołek, bursztyn, kokos. Ogromną popularnością cieszą się wszelkie kompozycje z owocami i kwiatami. Naturalnie ich zapach nie powinien nakładać się na główny ton świeżości, ale dawać tylko lekki posmak na ostatnim etapie uwalniania się w kompozycji zapachowej. Nawiasem mówiąc, takie świece są najczęściej białe. Podobno świetnie wspiera to „zimny nastrój” i ogólną atmosferę czystości, która z reguły kojarzy się również w naszej podświadomości jako świeżość. Innymi słowy, latem czujemy się bardziej komfortowo, kiedy po prostu patrzymy na chłodny biały kolor.

Zapachy męskie/żeńskie. Chociaż obecnie nie jest zwyczajowo rozróżniać zapachy dla niego i dla niej, pewna gradacja powinna być nadal obecna, po prostu ze względu na różne emocjonalne postrzeganie tego samego zapachu. Działa tu raczej zasada kombinatoryczności. Na przykład zapach cedru słabo komponuje się z jaśminem i nie ma znaczenia, że ​​jeden jest głównie męski, a drugi wyłącznie żeński. Dlatego zapachy dla płci pięknej mogą zawierać nuty zapachów męskich i odwrotnie. Najważniejsze jest równowaga i harmonia, tak jak w związku między płciami.

Zapachy sytuacyjne wymagają właściwego wyboru. Jak w przypadku każdego prezentu, świece zapachowe również powinny być na miejscu i na czas. Po co podpalać orzeźwiający zapach cytrusów, gdy chcesz stworzyć romantyczną atmosferę, albo dlaczego orientalne zapachy w sypialni są przydatne, gdy idziesz spać. Będą bardziej odpowiednie na następnej imprezie tematycznej. Tutaj zdecydowanie nie należy „zawierać” relaksujących nut delikatnych kwiatów, paczuli czy drzewa sandałowego. Wybieraj wyłącznie na tę okazję, zwłaszcza, że ​​sklep często sprzedaje wszelkie „aromatyczne emocje”.

Pachnie we wnętrzu – trzeba wiedzieć, gdzie oświetlić. Na przykład zabierają ze sobą spokojne kompozycje do sypialni, jeśli jesteś zdecydowany spać co najmniej przepisane 8 godzin. Wszystkie owoce cytrusowe, mięta, igły sosny, lawenda doskonale nadają się do kąpieli. Nawiasem mówiąc, stosuje się je również w salonach SPA w celu przedłużenia przyjemnych doznań płynących z zabiegów masażu wodnego. W salonie palą się orzeźwiające świece, aby móc dłużej posiedzieć w towarzystwie i ewentualnie bawić się do rana. Kuchnia to także miejsce, w którym można wzmocnić smak potraw dodatkowym „wsparciem”, czemu nie. Włącz zapach wanilii, gdy zaczynasz pieczenie lub pobudzaj apetyt mieszanką przypraw lub ostrą papryką.

Czy świece zapachowe są szkodliwe? Najczęściej zadawane pytanie przed zakupem

„Świece zapachowe szkodzą i tylko szkodzą!” To prawda, że ​​wyrażenie to odnosi się do przedstawicieli parafinowych wypełnionych wyłącznie „aromatycznymi zapachami”. Faktem jest, że ten biały przedstawiciel przemysłu naftowego po podgrzaniu emituje benzen i toluen – toksyczne składniki, których nie należy nigdzie oddychać, zwłaszcza we własnym domu, za same pieniądze. Inna sprawa to świece z wosku roślinnego lub zwierzęcego. Pisaliśmy o nich powyżej. Są całkowicie bezpieczne dla organizmu, a po podgrzaniu mają szereg dodatkowych zalet: stopniowo, a co najważniejsze, równomiernie odsłaniają zapach, wyglądają estetycznie i są stosowane niezwykle oszczędnie. Co więcej, producenci marek takich przedstawicieli środowiska wskazują średni czas palenia świecy i jeśli ten aromat jest używany prawidłowo, wynik zawsze przekracza oczekiwania. Może pochwalić się takimi firmami jak: Mr & Mrs Fragrance, Maison Berger, True Grace, Yankee Candle, Woodwick, BLF (Bougies la Francaise) i inne.

Jak odróżnić wysokiej jakości świecę zapachową od podróbki – praktyczne zalecenia:

  • Zawsze zaczynaj od podstawy. Aby wyeliminować lwią część przedstawicieli niskiej jakości, pamiętaj – nie ma parafiny w składzie, nawet jeśli jest najbardziej „przyjazny dla środowiska” i „całkowicie nieszkodliwy”. Nawiasem mówiąc, jeśli producent nagle cię okłamuje, łatwo jest określić obecność parafiny w świecy. Wypala się „studnią”, pozostawiając bardzo widoczne „rowki” na krawędziach. Ponadto, jeśli kiedykolwiek trzymałeś wosk w dłoniach, będziesz w stanie rozpoznać analog parafiny namacalnie.
  • Nie zapomnij o kolorze. W tańszych odpowiednikach zawsze stosuje się nienaturalny barwnik, dlatego kolor świec często przypomina burzę kolorów letniej tęczy. Jeśli natkniesz się na 100% czerwonego, niebieskiego lub jasnozielonego przedstawiciela manufaktury świec, nie oczekuj żadnego specjalnego efektu. Lepiej używać ich w święta tematyczne, na przykład do kompozycji noworocznych lub wielkanocnych, aby raz je podpalić i zapomnieć.
  • Świecznik lub pojemnik są zawsze dopasowane. Elitarne marki rzadko używają plastikowych uchwytów na kubki do swoich produktów, chyba że jest to podyktowane jakąś bardzo ciekawą decyzją stylistyczną. A nawet wtedy prawie nie. Ponieważ pojemnik niskiej jakości może pęknąć z wysokiej temperatury palenia świecy, a to w żaden sposób nie przynosi korzyści obrazowi.
  • Knot jest sercem świecy. I powinno być równo, miarowo do samego końca. Oczywiście w składzie nie ma nici cynkowej. Naturalny knot i jego równomierne umiejscowienie w środku – powinno całkowicie Cię uspokoić. Jeszcze jeden niuans, aby zgaszony knot nie zepsuł dalszego użytkowania świecy zapachowej, lepiej przyciąć jej spaloną krawędź nożyczkami i rozpocząć kolejny bieg – „czystym knotem”.
  • Opakowanie mówi dużo. Wydawałoby się, po co marnować czas i pieniądze na coś, co pewnie wyrzucisz do kosza, jak tylko wyjmiesz świecę. Ale pudełko w nich ma efekt zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny, zachowując nienaruszony aromat. Świece z olejkami eterycznymi są zwykle przykryte pokrywką lub sprzedawane w zamkniętych pojemnikach, aby zachować tak cenny naturalny zapach wewnątrz pojemnika.
  • Zawsze ufaj swoim zmysłom wybierając świece zapachowe, a wtedy z pewnością dostaniesz niezapomnianą przyjemność z ich bogatej, wykwintnej i ledwo wyczuwalnej palety. Wykorzystaj światło konsultantów, bo są dobrymi psychologami i na pewno pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Nie bój się eksperymentować, a wynik na pewno ci się spodoba.

Najnowsze artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Możesz wysłać do nas e-mail, zadzwonić telefonicznie, umówić się na online konferencję bądź osobiste spotkanie biznesowe. Także możesz wypełnić formularz poniżej

Wypełnij formularz kontaktowy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym technologiem produkcji.

APLIKUJ - WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ

APLIKACJA O PRACĘ