Produkcja świec zapachowych – jak sprzedawać świece?

Świece zapachowe to wyjątkowy produkt, który powstawał od tysiącleci i został wzbogacony o szczyptę dziedzictwa kulturowego narodów całej ziemi. Początkowo był źródłem światła w głębokiej ciemności, następnie zaczęto ich używać do wszelkiego rodzaju magicznych i świętych rytuałów, ich komponenty i komponenty były stale ulepszane, aby stworzyć niesamowitą harmonię koloru, zapachu, stylu i projektu w nie tak odległej przeszłości. Właściwie trzymamy teraz w naszych rękach uniwersalne rozwiązanie, ale nie podało go jedno czy dwa stulecia, nie dwie czy trzy narody, ani nawet jeden czy dwóch wynalazców. Ktoś był w stanie zebrać cenną kompozycję bazową, ktoś zastanawiał się, czy dać knotowi czas potrzebny na spalenie, ale ktoś przez całą noc wymyślił tę magiczną proporcję aromatu, żebyśmy nawet nie myśleli o tym, jak zapach ogarnia naszą świadomość, tylko nieznacznie dotykając nozdrzy. Pozostało nam tylko jedno pytanie: „Jak prawidłowo używać świec zapachowych, aby całe to cenne dziedzictwo działało ze wszystkimi naszymi receptorami na tej samej długości fali?”

Z czego wykonane są świece zapachowe?

Do świec aromatycznych dodawane są naturalne olejki zapachowe, które są dodawane w procesie produkcji głównej kompozycji. Skoncentrowany składnik jest rozcieńczany lub mieszany z innymi zapachami, tworząc kompozycje zapachowe.

W technologie wytwarzania zaangażowani są specjaliści: perfumiarze i mistrzowie aromatu, którzy opracowują najbardzie złożone formuły zapachu tak, aby nie tylko uwalniał się z bazy, ale także stopniowo, punktowo, otwierał się harmonijnie, miękko i „brzmiąc” dyskretnie. Nie mogłeś nawet uwierzyć, że proces jest tak poważny, prawda? Ale tak naprawdę jest. Praktycznie nie różni się od sztuki tworzenia perfum lub kompozycji na dyfuzory zapachowe, perfumy do wnętrz czy spraye zapachowe. Zasada jest dokładnie taka sama. Co więcej, zapach potrzebuje podstawy, aby jak pływak odepchnąć się od niego i szybko płynąć, zdecydowanie dotrzeć do mety Twoich wyjątkowych doznań. Tutaj inni specjaliści są już „połączeni”, wszystko zależy od tego jakie masz preferencje.

Podstawą świecy (nie tylko aromatycznej) jest dobrze topiąca się kompozycja, która pod wpływem wysokiej temperatury spalania knota przechodzi w stan ciekły i stopniowo zanika. Tak, gdy wypala się wysokiej jakości świeca, nie pozostaje nic, tylko subtelny aromat, jako przypomnienie samego procesu i lekki smutek, który towarzyszy temu stanowi.

Z czego wykonana jest świeca zapachowa? Niezbędne jest przede wszystkim określenie swoich preferencji, dostosowania do potrzeb oraz dokonywanie analiz jakie są produkty, z jakiego wosku stworzone i czy mają dodatki olejków zapachowych?

Wosk kokosowy (wosk morelowy) jest miękki i łatwo się topi nawet w słońcu. Dlatego świece są z niego robione w specjalnych kolbach lub szklanych pojemnikach, w przeciwnym razie mogą stać się płynne i szybko spłynąć, jeśli na przykład położysz je na oknie. Ale też ta cudowna kompozycja i szybko twardnieje, wpadając w chłodniejsze miejsce.

Wosk pszczeli to najprostsza i najstarsza kompozycja. Właściwie nie jest to nawet kompozycja, ale naturalny produkt życiowej aktywności pszczół, znany nam z kultury starożytnego Egiptu. Swoją drogą to właśnie stamtąd pochodzą najbardziej wyjątkowe kompozycje zapachowe. Po spaleniu taka świeca już sama w sobie wydziela subtelny przyjemny miodowy zapach, dlatego taki wosk stosuje się głównie do „ciepłych” kompozycji, aby nie zaburzać harmonii ani nie łączyć się z innymi. Są bardzo funkcjonalne.

Wosk sojowy jest twardy i dobrze zachowuje swój kształt. Nie boi się zmian temperatury, więc takie świece z wosku sojowego możesz zobaczyć bez dodatkowych pojemników. Świeczniki pełnią dla nich raczej rolę ozdobną. Świece sojowe najnowocześniejsza kompozycja świec, ale nie mniej interesująca i zasługująca na prawo bycia częstym gościem w Twoim domu.

Jeśli natkniesz się na inną bazę, najprawdopodobniej niosą w sobie parafinę. Substancja otrzymywana z produktów naftowych. Nawet jeśli na opakowaniu jest napis „rafinowana parafina” czy „jedzenie” – jest to doskonała „baza” do zwykłych świec, które zapalasz przy gaszeniu świateł lub na wakacje. W przypadku świec zapachowych taka podstawa absolutnie nie jest odpowiednia.

Jakie są najlepsze świece zapachowe?

Dobieramy według 2 ważnych kryteriów

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego właśnie teraz potrzebujesz świec zapachowych?” Który z nich lepiej wybrać, zależy od Twojej odpowiedzi. Nawet najbardziej „ascetyczny producent”, w linii którego jest tylko kilka egzemplarzy, świece zawsze dzielone są według takich „funkcjonalnych” kryteriów jak:

 • Czas palenia. Jest to prawdopodobnie główna, liczbowa wartość, na którą zwracają uwagę klienci. Zawsze interesuje nas obliczenie, ile przyjemnych godzin spędzimy razem z naszym ulubionym zapachem (podczas przeglądania sklepu internetowego w twojej przeglądarce, przejdź do filtrów i zaznacz jaki czas palenia Cię interesuje).
 • Waga. Z reguły ta wartość jest zawsze wprost proporcjonalna do czasu palenia. Im większa waga, tym dłuższy będzie czas jej „pracy”;
 • Materiał lub skład. Z powyższego rozumiemy, że z jakich składników zawiera świeca zapachowa, czerpiemy ten stopień przyjemności. Jeśli chcesz poczuć rozkosz z procesu i posmaku, dokładnie przestudiuj skład lub zaufaj swojemu nastrojowi tylko sprawdzonym światowym markom. To proste;
 • Wymiary (wysokość/średnica) i kształt. To już bardziej prawdopodobnie odnosi się do dekoracyjnego składnika świecy zapachowej, ale i tutaj wszystko powinno być zrównoważone. W końcu już dawno wyszli poza pachnący kawałek wosku z knotem. Dziś to już cała kultura, o której można pisać eseje i być ekspertem od stylu świec zapachowych lub specjalistą w doborze wysokiej jakości dekoracji;
 • Kolor. Nie skreślaj go na straty, ponieważ odpowiada również za nasz zmysł węchu. Jak wybrać świecę zapachową bez niej? Zgadzam się, podnosząc delikatnie zielony okaz, celowo postawiliśmy sobie, że gdy się spali, na pewno będzie tam iglasta ekstrawagancja, zapach soczystej trawy lub nuta mięty. Kupując zwiewny różowy produkt, spodziewamy się również usłyszeć co najmniej słodko-owocowy slajd lub równie popularną kompozycję kwiatową.

Z reguły w sklepach na pewno zostaniesz zapytany: „Na jaką okazję chcesz kupić świecę zapachową?” i to jest również ważne kryterium. Jeśli poprzednie dotyczą wyłącznie walorów użytkowych, to dalej potrzebujemy emocji, aby czerpać maksimum przyjemności i wykorzystać zapach świecy zgodnie z jej przeznaczeniem. Zapach może wzmocnić doznania lub odwrotnie, zabić źródło wszystkich przyjemnych emocji, ożywić wspomnienia lub sprawić, że dalsze przebywanie w pokoju będzie nie do zniesienia. Emocje są tak delikatnym narzędziem, że należy zwracać na nie nie mniejszą uwagę niż na dobór kształtu, koloru i kompozycji świecy.

Aromat świec, o czym warto wiedzieć przy wyborze:

Na chłodniejsze pory roku używaj przeciwnych zapachów. Ten interesujący fakt dotyczy psychologii człowieka. Zawsze chcemy truskawki zimą i mroźną świeżość w upalne lipcowe popołudnie. Oczywiście ta zasada nie działa w przeddzień Nowego Roku. Tam nasz mózg pewnie kieruje nas w kierunku sosnowych i cytrusowych zapachów. Jeśli jednak odrzucimy tę wspaniałą datę, to zimą często kierujemy się ku aromatom, które napełniają nasz dom i duszę ciepłem: bergamotka, cynamon, goździki, wanilia, drzewo sandałowe, czekolada, imbir, nuty alkoholowe. Zapach grzanego wina z cytrusami i goździkami jest tym, czego potrzebujesz w chłodne wieczory, pod przytulnym kocem.

W upale pragniemy chłodu, dlatego też podświadomie sięgamy po morską bryzę, orzeźwiający drzewny zapach, miętę, mentol, fiołek, bursztyn, kokos. Ogromną popularnością cieszą się wszelkie kompozycje z owocami i kwiatami. Naturalnie ich zapach nie powinien nakładać się na główny ton świeżości, ale dawać tylko lekki posmak na ostatnim etapie uwalniania się w kompozycji zapachowej. Nawiasem mówiąc, takie świece są najczęściej białe. Podobno świetnie wspiera to „zimny nastrój” i ogólną atmosferę czystości, która z reguły kojarzy się również w naszej podświadomości jako świeżość. Innymi słowy, latem czujemy się bardziej komfortowo, kiedy po prostu patrzymy na chłodny biały kolor.

Zapachy męskie/żeńskie. Chociaż obecnie nie jest zwyczajowo rozróżniać zapachy dla niego i dla niej, pewna gradacja powinna być nadal obecna, po prostu ze względu na różne emocjonalne postrzeganie tego samego zapachu. Działa tu raczej zasada kombinatoryczności. Na przykład zapach cedru słabo komponuje się z jaśminem i nie ma znaczenia, że ​​jeden jest głównie męski, a drugi wyłącznie żeński. Dlatego zapachy dla płci pięknej mogą zawierać nuty zapachów męskich i odwrotnie. Najważniejsze jest równowaga i harmonia, tak jak w związku między płciami.

Zapachy sytuacyjne wymagają właściwego wyboru. Jak w przypadku każdego prezentu, świece zapachowe również powinny być na miejscu i na czas. Po co podpalać orzeźwiający zapach cytrusów, gdy chcesz stworzyć romantyczną atmosferę, albo dlaczego orientalne zapachy w sypialni są przydatne, gdy idziesz spać. Będą bardziej odpowiednie na następnej imprezie tematycznej. Tutaj zdecydowanie nie należy „zawierać” relaksujących nut delikatnych kwiatów, paczuli czy drzewa sandałowego. Wybieraj wyłącznie na tę okazję, zwłaszcza, że ​​sklep często sprzedaje wszelkie „aromatyczne emocje”.

Pachnie we wnętrzu – trzeba wiedzieć, gdzie oświetlić. Na przykład zabierają ze sobą spokojne kompozycje do sypialni, jeśli jesteś zdecydowany spać co najmniej przepisane 8 godzin. Wszystkie owoce cytrusowe, mięta, igły sosny, lawenda doskonale nadają się do kąpieli. Nawiasem mówiąc, stosuje się je również w salonach SPA w celu przedłużenia przyjemnych doznań płynących z zabiegów masażu wodnego. W salonie palą się orzeźwiające świece, aby móc dłużej posiedzieć w towarzystwie i ewentualnie bawić się do rana. Kuchnia to także miejsce, w którym można wzmocnić smak potraw dodatkowym „wsparciem”, czemu nie. Włącz zapach wanilii, gdy zaczynasz pieczenie lub pobudzaj apetyt mieszanką przypraw lub ostrą papryką.

Czy świece zapachowe są szkodliwe? Najczęściej zadawane pytanie przed zakupem

„Świece zapachowe szkodzą i tylko szkodzą!” To prawda, że ​​wyrażenie to odnosi się do przedstawicieli parafinowych wypełnionych wyłącznie „aromatycznymi zapachami”. Faktem jest, że ten biały przedstawiciel przemysłu naftowego po podgrzaniu emituje benzen i toluen – toksyczne składniki, których nie należy nigdzie oddychać, zwłaszcza we własnym domu, za same pieniądze. Inna sprawa to świece z wosku roślinnego lub zwierzęcego. Pisaliśmy o nich powyżej. Są całkowicie bezpieczne dla organizmu, a po podgrzaniu mają szereg dodatkowych zalet: stopniowo, a co najważniejsze, równomiernie odsłaniają zapach, wyglądają estetycznie i są stosowane niezwykle oszczędnie. Co więcej, producenci marek takich przedstawicieli środowiska wskazują średni czas palenia świecy i jeśli ten aromat jest używany prawidłowo, wynik zawsze przekracza oczekiwania. Może pochwalić się takimi firmami jak: Mr & Mrs Fragrance, Maison Berger, True Grace, Yankee Candle, Woodwick, BLF (Bougies la Francaise) i inne.

Jak odróżnić wysokiej jakości świecę zapachową od podróbki – praktyczne zalecenia:

 • Zawsze zaczynaj od podstawy. Aby wyeliminować lwią część przedstawicieli niskiej jakości, pamiętaj – nie ma parafiny w składzie, nawet jeśli jest najbardziej „przyjazny dla środowiska” i „całkowicie nieszkodliwy”. Nawiasem mówiąc, jeśli producent nagle cię okłamuje, łatwo jest określić obecność parafiny w świecy. Wypala się „studnią”, pozostawiając bardzo widoczne „rowki” na krawędziach. Ponadto, jeśli kiedykolwiek trzymałeś wosk w dłoniach, będziesz w stanie rozpoznać analog parafiny namacalnie.
 • Nie zapomnij o kolorze. W tańszych odpowiednikach zawsze stosuje się nienaturalny barwnik, dlatego kolor świec często przypomina burzę kolorów letniej tęczy. Jeśli natkniesz się na 100% czerwonego, niebieskiego lub jasnozielonego przedstawiciela manufaktury świec, nie oczekuj żadnego specjalnego efektu. Lepiej używać ich w święta tematyczne, na przykład do kompozycji noworocznych lub wielkanocnych, aby raz je podpalić i zapomnieć.
 • Świecznik lub pojemnik są zawsze dopasowane. Elitarne marki rzadko używają plastikowych uchwytów na kubki do swoich produktów, chyba że jest to podyktowane jakąś bardzo ciekawą decyzją stylistyczną. A nawet wtedy prawie nie. Ponieważ pojemnik niskiej jakości może pęknąć z wysokiej temperatury palenia świecy, a to w żaden sposób nie przynosi korzyści obrazowi.
 • Knot jest sercem świecy. I powinno być równo, miarowo do samego końca. Oczywiście w składzie nie ma nici cynkowej. Naturalny knot i jego równomierne umiejscowienie w środku – powinno całkowicie Cię uspokoić. Jeszcze jeden niuans, aby zgaszony knot nie zepsuł dalszego użytkowania świecy zapachowej, lepiej przyciąć jej spaloną krawędź nożyczkami i rozpocząć kolejny bieg – „czystym knotem”.
 • Opakowanie mówi dużo. Wydawałoby się, po co marnować czas i pieniądze na coś, co pewnie wyrzucisz do kosza, jak tylko wyjmiesz świecę. Ale pudełko w nich ma efekt zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny, zachowując nienaruszony aromat. Świece z olejkami eterycznymi są zwykle przykryte pokrywką lub sprzedawane w zamkniętych pojemnikach, aby zachować tak cenny naturalny zapach wewnątrz pojemnika.
 • Zawsze ufaj swoim zmysłom wybierając świece zapachowe, a wtedy z pewnością dostaniesz niezapomnianą przyjemność z ich bogatej, wykwintnej i ledwo wyczuwalnej palety. Wykorzystaj światło konsultantów, bo są dobrymi psychologami i na pewno pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Nie bój się eksperymentować, a wynik na pewno ci się spodoba.

A może chcesz też huśtać się w hamaku między palmami kokosowymi gdzieś nad brzegiem Morza Śródziemnego, wdychając świeżą słoną bryzę? A może znaleźć się w autentycznym leśnym domu, rozkoszując się zapachem tlącego się kominka, herbaty i świeżego drewna?

Nasz zmysł węchu jest w stanie wpływać na nasze postrzeganie świata: wystarczy jeden odpowiednio dobrany aromat i całkowicie się w nim rozpuszczasz, nasycasz nową energią i oczyszczasz umysł z niepotrzebnych rzeczy. Aby to zrobić wcale nie trzeba przemierzać niezliczonych kilometrów w poszukiwaniu „właściwego” miejsca, można zacząć od użycia świeczki zapachowe „candle”, które pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę w ciągu kilku minut.

W tym artykule chcemy szczegółowo omówić takie zjawisko jak świece zapachowe, jak ich prawidłowo używać, jak wybrać naprawdę wysokiej jakości produkt i wiele innych ekscytujących „jak i dlaczego”, „dobre z złe strony” na ten temat.

 

Jak świece zapachowe wpływają na jakość życia – jaką rolę odgrywa w tym użyty surowiec?

Świece zapachowe powstają po to, aby za ich pomocą zmysły węchu wpływały na nasz umysł, nastrój i samopoczucie. Niektóre wzory pomagają się rozweselić, napełnić energią i złapać falę aktywności. Inne mają dokładnie odwrotny skutek: łagodzą niepokój, uspokajają się, łagodzą napięcie i pomagają lepiej spać.

Rynek świec zapachowych jest ogromny, a podaż zaspokaja wszelkiego rodzaju popyt. Stąd duża popularność aromaterapii świecami, która dla wielu jest codziennym rytuałem i nieodłącznym elementem tworzenia komfortu w domu. Powodzenie całej procedury w dużej mierze opiera się nie tylko na prawidłowym aromacie, ale także na jakości samych świec Bardzo ważne są też technologie wytwarzania, preferencje zapachowe. Dlatego pytanie, z czego wykonane są świece zapachowe, pozostaje aktualne, zwłaszcza przy wzroście liczby producentów.

Istnieje kilka podstawowych opcji surowców: parafina, naturalny wosk różnych klas i stearyna (stały kwas tłuszczowy). Przez długi czas istniał mit, że świece parafinowe są niezdrowe. Zaprzeczyła temu Krajowa Organizacja Świec (NCA), udowadniając, że wysokiej jakości parafina, podobnie jak naturalny wosk i stearyna, nie wydziela szkodliwych substancji podczas spalania.

Słowem-kluczem jest „jakość” w stosunku do użytej parafiny, ponieważ niskogatunkowa wersja takich surowców może zawierać kancerogeny, które wpływają na układ nerwowy, sercowo-naczyniowy i oddechowy. Aby zrozumieć, czy dobra świeca zapachowa przed tobą pomoże jej kosztować. Jeśli do produkcji nie użyto najlepszej parafiny lub wosku, a także najprostszych tanich perfum lub odpadów perfumeryjnych, cena takiego produktu będzie podejrzanie niska.

Są to dokładnie te świece zapachowe, których najlepiej nie umieszczać w swojej karcie do aromaterapii. Już przy pierwszym użyciu poczujesz zbyt mdły i nienaturalny zapach, a właśnie w tym przypadku prawdopodobieństwo uwolnienia szkodliwych substancji podczas spalania jest bardzo duże. Jak być? Logika podpowiada jedno mądre wyjście: jednorazowo wydać pieniądze na świece ze średniego lub wysokiego segmentu cenowego, których jakość spełnia standardy NCA i Międzynarodowego Stowarzyszenia Perfum.

Niekoniecznie odnosi się to do etykietowania opakowań, ale zakłada się, że poważne i odpowiedzialne marki przestrzegają tych wytycznych. Wiele świec tworzone są z naturalnego wosku sojowego przy użyciu olejków eterycznych. To nie tylko produkt bezpieczny dla zdrowia, ale także niepowtarzalna okazja do zaprezentowania w swoim domu wieloaspektowych i wyjątkowych autorskich perfum. Aromaty tych świec są prawdziwie francuskie, ale nie tylko dlatego, że tworzą je między innymi ręce francuskich perfumiarzy, ale po prostu dlatego, że są z natury: tajemnicze, nieprzewidywalne i potrafią zakochać się w sobie w sekundę i bez kropli żalu.

 

Jak wybrać i gdzie kupić świece aromatyczne do idealnej aromaterapii?

Kończąc kwestię jakości świec zapachowych, należy zwrócić uwagę na drugie kryterium wyboru odpowiedniego produktu – aromat. Jeśli nadal masz niewielkie doświadczenie w tej kwestii, skorzystaj z podstawowych zasad:

im mniejsza powierzchnia pomieszczenia, w której chcesz umieścić świece, tym mniej „głośny” powinien być ich zapach. Jeśli pomieszczenie jest bardzo małe i słabo wentylowane, lepiej w ogóle nie wkładać do niego świec;

weź pod uwagę specyfikę każdego oddzielnego pomieszczenia: zapachy do sypialni zabrzmią nieodpowiednio w salonie lub łazience i na odwrót. Na przykład szykując się do snu, lepiej cieszyć się lekko słodkimi i spokojnymi kompozycjami, a przyjemniej będzie wziąć poranny prysznic w otoczeniu aromatów mięty i trawy cytrynowej, które pomogą szybciej się obudzić;

ważną rolę odgrywa również pora roku: zimą najlepiej nasycić dom zapachem cynamonu, cytrusów lub cedru, wiosenno-letni klimat doskonale oddaje się przy akompaniamencie świeżych kwiatowych aromatów lub zapachu lasu deszczowego.

 

Gdzie kupić świece zapachowe z aromatami, które Ci odpowiadają lub gdy chcesz kupić prezenty?

Te produkty domowe są produkowane przez wiele firm, od IKEA po wysoce wyspecjalizowane warsztaty niszowe. Radzimy kupować pierwsze świece od małych, wąsko skoncentrowanych firm, ponieważ jakość produktu zwykle odgrywa dla nich decydującą rolę.

Kolejnym ważnym punktem wyboru jest knot świecy. Najlepiej palą się produkty z naturalnym (drewnianym lub bawełnianym) knotem. Jeśli ma metalową podstawę, powinien to być 100% cynk, który po podgrzaniu nie wydziela obcych zapachów.

Jak prawidłowo palić świece zapachowe, aby w pełni wyłonić zapach?

Przejdźmy więc do tego długo wyczekiwanego momentu, kiedy zaczyna się magia: ogień dotyka knota, świeca zaczyna się palić i wychwytujesz pierwsze nuty ekscytującego aromatu. Poniższe zasady pomogą Ci poczuć się jak czarodziej zarządzający delikatnymi kompozycjami:

Gdy tylko zapalisz nową świecę po raz pierwszy, pozwól, aby jej woskowa powierzchnia całkowicie się rozpłynęła, aby w przyszłości proces spalania był jednolity. Jeśli nie zrobisz tego od razu, wygląd świecy ucierpi: nierównomiernie stopiony wosk tworzy dziurę wokół knota, a gruba warstwa nie stopionego wosku pozostanie na ścianach;

wstępnie przewietrz pomieszczenie, w którym chcesz ujawnić pełną intensywność i głębię wybranego zapachu. Obce zapachy muszą opuścić pomieszczenie, aby cieszyć się aromatem świec, potrzebujesz bazy w postaci czystego i świeżego powietrza. Zalecamy używanie świec zapachowych w tym samym pomieszczeniu, a nawet lepiej, w jednym miejscu w pomieszczeniu, aby uzyskać maksymalną wydajność;

ustal otwarte miejsce na świece na środku pomieszczenia i pozostaw do palenia na maksymalnie 1 godzinę (wyjątek: jeśli wosk na powierzchni nie topi się dobrze podczas pierwszego palenia, pozostaw świecę na dłużej, do 3 godziny). Średnio wystarczy godzina palenia, aby aromat w pełni się rozwinął i nie zaczął „dławić” pomieszczenia. Nie zalecamy przesuwania płonących świec: knot zacznie dymić i zniekształcić uzyskany wcześniej efekt;

pamiętaj, że świece zapachowe nie mają nic wspólnego ze świeczkami na urodzinowym torcie, więc nie powinieneś ich zdmuchiwać z otwartym sercem. Generalnie nie zaleca się zdmuchiwania świec zapachowych, ponieważ w takim przypadku przy następnym użyciu od razu poczujesz zapach spalonego knota. Lepiej zapamiętać szkolne eksperymenty z fizyki i przykryć świecę pokrywką: bez tlenu bezboleśnie zgaśnie w ciągu kilku sekund.

A co najważniejsze: zapal świece w dobrym nastroju, rób to uroczyście i pięknie, weź wszystko jako wakacje dla swojej duszy. W końcu tak właśnie będzie, jeśli wybierzesz odpowiednią świecę i odpowiedni zapach.

Jak pielęgnować świece zapachowe po użyciu?

Rozumiemy, że biorąc pod uwagę ilość świec zapachowych wykonanych z naturalnych materiałów i o niszowym zapachu, chcemy, aby działały jak najdłużej. Co robić?

Najpierw okresowo przycinaj knot, zwłaszcza gdy końcówka jest wypalona. W idealnym przypadku knot powinien być skrócony tylko o kilka milimetrów przed każdym zapłonem. To nie tylko ochroni główny zapach, ale także zagwarantuje bezpieczeństwo przeciwpożarowe, zapobiegając zbyt wysokiemu wzrostowi płomienia.

Po drugie, przechowuj świece w miejscu chronionym przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, pamiętaj o przykryciu ich nakrętkami, aby chronić je przed kurzem.

I po trzecie, na początek wybieraj produkty wysokiej jakości, które już od pierwszej minuty palenia będą w stanie odtworzyć upragniony aromat i odwdzięczą się swoją magią już po pierwszym użyciu.

Dlaczego nie możesz zdmuchnąć świecy, czyli jak ją prawidłowo zgasić?

6 prostych zasad pielęgnacji świec zapachowych

Opracowaliśmy podstawowe zasady używania świec zapachowych tak, aby przynosiły Ci maksimum przyjemności.

Świece zapachowe to cały rytuał z własnymi tajemnicami. Aby cieszyć się najczystszym aromatem i zapewnić swojej świecy długą żywotność, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

 1. Rozmawialiśmy już o tych prostych zasadach i jesteśmy gotowi w kółko powtarzać: spróbuj wybrać świece z naturalnego wosku – sojowego, pszczelego, morelowego, kokosowego: nie szkodzi zdrowiu i nadaje lepszy aromat. Świece parafinowe często wspaniale pachną w szklance, jednak po zapaleniu takiej świecy zapach Cię rozczaruje. Chodzi o właściwości parafiny. Naturalny wosk błyskawicznie i równomiernie wypełnia pomieszczenie aromatem.
 2. Upewnij się, że knot jest wykonany z naturalnego materiału – bawełny lub drewna (tak, są takie). Często knot świecy ma metalową podstawę – ważne jest, aby nie był wykonany z ołowiu, ale z cynku. Jeśli pocierasz metal opapier, nie powinien on zostawiać żadnych śladów. Jeśli tak, lepiej następnym razem dać pierwszeństwo innej marce.
 1. Nie zdmuchuj świec! Jeśli zdmuchniesz świecę, a następnie ponownie ją zapalisz, nie poczujesz prawdziwego aromatu, połączy się z nią zapach tlącego się knota. Wiele świec ma nasadkę, którą można po prostu zamknąć: zgaśnie w ciągu 5 sekund. Jeśli nie ma czapki, możesz użyć specjalnej gaśnicy, która wygląda jak dzwonek. Taki przerywacz płomieni można zamówić w internecie.
 1. Przytnij knot przed każdym nowym użyciem. Szczególnie ważne jest odcięcie poczerniałego knota: w końcu już się wypalił. To powoduje, że świeca dymi, węgle wpadają do wosku i świeca nie wygląda już jak nowa. Dodatkowo, gdy zapalisz zwęglony knot, zamiast ulubionego zapachu możesz poczuć zapach dymu. Bardzo łatwo tego uniknąć: wystarczy odciąć poczerniały knot przed zapaleniem świecy. Możesz to zrobić nawet zwykłymi nożyczkami do paznokci. I radzimy zaopatrzyć się w specjalny trymer: bardzo wygodnie jest przycinać knot świecy w dowolnym szkle.
 2. Nie trzymaj świecy zapalonej dłużej niż 3 godziny! Wosk nadal będzie się topił, ale zapach nie będzie już uwalniany podczas tak długiego palenia. Wynika to z faktu, że olejki aromatyczne przestają wydzielać aromat w bardzo wysokich temperaturach. Są po prostu zbyt rozgrzane. Po prostu zgaś świecę i pozwól jej ostygnąć. Zwykle zajmuje to 5-10 minut. Gdy wosk stwardnieje, możesz ponownie zapalić świecę i cieszyć się zapachem!
 3. Aby zapobiec osadzaniu się kurzu na woskowej powierzchni i aby świeca zawsze wyglądała idealnie, ważne jest, aby odpowiednio przechowywać świecę – przykryj świecę pokrywką i zawsze będzie jak nowa!

Wszystkie te proste sztuczki pomogą świeczce przetrwać dłużej. Niech Twoje świece zapachowe zachwycą Cię przez bardzo długi czas.

cristallaboratory.pl

cristallaboratory.pl

Produkcja i recepturowanie to nasza pasja.

Najnowsze artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Możesz wysłać do nas e-mail, zadzwonić telefonicznie, umówić się na online konferencję bądź osobiste spotkanie biznesowe. Także możesz wypełnić formularz poniżej

Wypełnij formularz kontaktowy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym technologiem produkcji.

APLIKUJ O PRAKTYKI

APLIKUJ O PRACĘ