Profesjonalne kosmetyki SPA, z których korzystają specjaliści w salonach SPA i bardzo rzadko zamawiane do salonów kosmetycznych i używane w kosmetologii, znacznie odbiegają od szerokiej gamy dostępnych produktów. Takich kosmetyków nie da się kupić w sklepie, a nawet rzadko można je znaleźć w zwykłych salonach kosmetycznych. Takie fundusze różnią się składem, mają wysoką skuteczność, a także wieloetapowy cykl aplikacyjny. Kosmetyki do salonów SPA są często produkowane na zlecenie i wykorzystywane do tego specjalne technologie.
Podpowiemy, na czym dokładnie polega specyfika kosmetyków SPA i czym różni się od zwykłych. Dowiesz się, jakie kosmetyki są używane do zabiegów spa i dlaczego wiele osób decyduje się na produkcję kontraktową. Powiemy Ci również, czym różnią się produkty stosowane w salonach SPA od tych przeznaczonych do pielęgnacji domowej.
Jakie profesjonalne kosmetyki stosuje się w salonach SPA
Jeśli podzielimy kosmetyki ze względu na ich obszary zastosowania, to w salonach SPA wyróżniamy 2 główne kategorie: kosmetyki do twarzy i do ciała. Pierwsza obejmuje różne peelingi, maski, kremy, olejki, balsamy, serum i nie tylko. Druga kategoria obejmuje w przybliżeniu te same narzędzia, ale przeznaczone do innego obszaru zastosowania. Ponadto dostępne są również kosmetyki do włosów SPA.
Podsumowując, najpopularniejsze kosmetyki do zabiegów spa to:
- peelingi do ciała i twarzy polepszające mikrokrążenie;
- maski alginianowe;
- inne maseczki do ciała, twarzy i włosów;
- kremy do różnych części ciała;
- okłady;
- olejki do pielęgnacji, masażu i inne;
- żele modelujące i inne;
- peelingi i serum;
- woski do depilacji;
- toniki i balsamy;
- mleczko do twarzy i ciała;
- biopłytki kolagenowe i tak dalej.
Lista jest niemal nieskończona, ponieważ zawiera niezwykle szeroką gamę kosmetyków, są to najczęściej naturalne kosmetyki . Aby zrozumieć, jakie cechy mają kosmetyki SPA, lepiej zwrócić uwagę na ich odmienność od rynku masowego. Taki jest skład, przeznaczenie, właściwości i sposób aplikacji. Na przykład produkty stosowane w salonach SPA zawierają od 30% do 100% naturalnych składników. Przeanalizujemy to bardziej szczegółowo poniżej.
Co więcej, kosmetyki spa są ciekawe, ponieważ ich skład zawsze zawiera co najmniej 86% naturalnych składników. To tłumaczy tak skuteczne działanie kosmetyków na organizm człowieka. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, czy to peeling do ciała, maska z glinki, sól do kąpieli, olejek do masażu czy olejek do aromaterapii, zawsze uzyskasz zauważalny naturalny efekt.
Oczywiście nie wszystkie składniki można zawrzeć w kosmetykach spa. Nie zawiera różnych dodatków syntetycznych, które są szkodliwe dla organizmu lub są niebezpieczne. Ale w takich kosmetykach występują naturalne składniki, takie jak sól morska, glinka kosmetyczna, woda termalna i wodorosty oraz różne ekstrakty roślinne, a także olejki. Każdy element należy opisać nieco bardziej szczegółowo.
Glinki kosmetyczne najczęściej znajdują się w maseczkach do twarzy. Najbardziej znana jest biała glina. Ale jest i niebieska i zielona glina. Kolor glinki decyduje o jej składzie mineralnym. Różne glinki mają określone właściwości i walczą z przebarwieniami.
Woda termalna wykorzystywana jest również w maseczkach na twarz, przede wszystkim do odmładzania. Ten środek jest bogaty w sole jodu i boru oraz inne minerały. Za pomocą wody termalnej uzyskuje się lecznicze błoto.
Sól morska jest od dawna stosowana w kosmetyce. Różne rodzaje takiej soli zawierają wiele minerałów, dzięki czemu kosmetyki uzdrowiskowe mają swoje cudowne działanie. Kosmetyki zawierające sól są stosowane w celu łagodzenia zmęczenia i napięcia.
Wodorosty to kolejny popularny składnik kosmetyków spa. Algi są bogate w witaminy i aminokwasy, zawierają również różne makroelementy. W kosmetyce wodorosty służą do likwidacji cellulitu.
Ale kosmetyki spa mają na celu nie tylko poprawę kondycji Twojej skóry. Jednym z obszarów zastosowania zabiegów uzdrowiskowych jest także wyciszenie i odreagowanie stresu. Tutaj pomogą Ci różne olejki eteryczne, które można wykorzystać do masażu, stosowane wewnętrznie, dodawane do kąpieli.
Kosmetyki SPA a produkty konwencjonalne: jaka jest różnica?
Kosmetyki profesjonalne muszą być przede wszystkim skuteczne. Koniecznie na odpowiednio wysokim poziomie. Lepiej rozbić cykl aplikacji na 5-7 etapów, a cały kurs odbywa się pod nadzorem specjalisty z odpowiednim wykształceniem medycznym.
Wracając do składu, możemy dodać, że kosmetyki salonowe mogą zawierać szeroką gamę składników. Na przykład ekstrakty roślinne i algowe, olejki eteryczne, olejki bazowe, błoto lecznicze itp. Jak widać, wiele składników jest wyłącznie naturalnych. Istnieją kosmetyki całkowicie pozbawione parabenów i fenoksyetanolu, czyli syntetycznych konserwantów.
Takich kosmetyków nie można znaleźć na półkach supermarketów, ponieważ często są ekskluzywne. Gwarantuje to produkcję kontraktową kosmetyków, z której korzysta wiele sieci SPA oraz pojedyncze salony. Istnieją również kosmetyki pielęgnacyjne SPA, które przeznaczone są do samodzielnego stosowania po wizycie w salonie. Różni się też od tej stosowanej przez specjalistów, ale w nieco inny sposób.
Kosmetyki SPA do samodzielnej pielęgnacji
Produkty do pielęgnacji domowej, wraz z linią profesjonalną, dostępne są w każdym salonie spa. Zawierają również dużą zawartość naturalnych składników, różnią się jednak sposobem aplikacji i z reguły są bardziej uniwersalne. Jeśli profesjonalne kosmetyki spa są przeznaczone do stosunkowo krótkiego cyklu użytkowania, to produkty do pielęgnacji domowej są odwrotnie. Oznacza to, że mogą być stosowane przez długi czas.
W składzie znajdują się składniki, które mają łagodniejszy charakter działania. W końcu niewiele osób ma w domu specjalistę, który może kontrolować proces. Głównym celem takich kosmetyków jest utrzymanie i utrwalenie wyniku zabiegów SPA.
Na przykład sprzedaż klientowi maseczek na twarz wykonanych w całości z naturalnych składników przedłuży efekt zabiegu spa. Maska może zawierać np. miód i glinkę leczniczą, natomiast nie ma sztucznych substancji zapachowych. Taka maska nadaje się do absolutnie każdej skóry, co oznacza, że możesz bezpiecznie jej używać samodzielnie.
Wyjątkiem od wszechstronności mogą być kosmetyki SPA do ciała i twarzy, które są przepisywane w celu innym niż pielęgnacja. W takim przypadku specjalista szczegółowo opisuje procedurę stosowania i dawkowania w celu uniknięcia niepożądanych rezultatów. Wiele salonów ma 100% kontrolę nad składem funduszy, ponieważ stosuje produkcję kontraktową. Co to jest i jakie są jego zalety, przeczytaj poniżej.
Opracowanie kosmetyków na stronie kontraktowej
Lubisz kosmetyki tajskie lub jakieś inne, ale chcesz mieć w swoim salonie produkty pod własną marką? Rozwiązaniem jest produkcja kontraktowa kosmetyków. Serwis kontraktowy produkuje kosmetyki na Twoje zamówienie i zgodnie z Twoimi życzeniami. Opakowanie, wygląd, działania a nawet skład mogą być zupełnie wyjątkowe.
Kosmetyki do salonów SPA mają również pozytywny wpływ na reputację Twojej marki. Ponadto markowe produkty zwiększają średnią ocenę klientów. Technolodzy naszej firmy z ponad 10-letnim doświadczeniem mogą stworzyć dla Państwa ekskluzywną recepturę. Oznacza to, że ten przepis nie może być używany przez nikogo oprócz Ciebie. Oznacza to, że kosmetyki są w 100% ekskluzywne.
Wniosek
Kosmetyki salonowe (SPA) są bardzo skuteczne. Jego stosowanie jest ściśle kontrolowane przez specjalistę z odpowiednim wykształceniem, a cykl użytkowania podzielony jest na 5-7 etapów. Również kosmetyki do salonów SPA różnią się składem – muszą być jak najskuteczniejsze. Kosmetyki pielęgnacyjne SPA w większości przypadków nie wymagają specjalistycznego nadzoru – ich skład jest dostosowany do użytku domowego.
Wiele sieci SPA i pojedynczych salonów korzysta z produkcji kontraktowej. Jest to bardziej opłacalne niż klasyczny zakup i przynosi firmie większy zysk. Kosmetyki marki własnej mają również pozytywny wpływ na reputację i prestiż Twojego salonu.