Kosmetyki dekoracyjne to przede wszystkim możliwość ozdobienia swojego wyglądu i ukrycia niedoskonałości twarzy. Kosmetyki dekoracyjne istnieją od bardzo dawna. Jeszcze przed pojawieniem się odzieży w czasach starożytnych ludzie zajmowani się produkcją kosmetyków używając surowce naturalne: osoba posmarowała twarz gliną lub wilgotną ziemią, a następnie zaczęła malować ją na różne kolory, a nawet pielęgnacji paznokci. Malowaniem ciała zajmowali się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W dzisiejszych czasach kosmetyki dekoracyjne to przywilej kobiet, choć mężczyźni również stosują makijaż.
W każdej epoce kapryśna moda dyktowała własne kanony i kreowała własne ideały. Nie krążyła wokół oczu. Oczy w kształcie migdałów, potem okrągłe, potem owalne, były modne. Brwi zagęszczono za pomocą barwników, złożono je na grzbiecie nosa, całkowicie wygolone. Nowoczesna moda na kosmetyki dekoracyjne jest bardzo demokratyczna. Ona nie dyktuje, tylko oferuje. Za złoty wiek makijażu uważa się wiek od 25 do 45 lat. Młoda skóra jest piękna sama w sobie. Jest zawsze świeża, matowa, o naturalnych kolorach. W tym czasie należy zwrócić większą uwagę na higieniczną pielęgnację skóry. Młoda dziewczyna, wybierając się na dyskotekę, może na dolne powieki nałożyć cienie dopasowane do koloru oczu i delikatnie podkolorować rzęsy tuszem do rzęs – to nada oczom wyrazistości.
Wiek 45 lat jest bardzo warunkowym ograniczeniem. W tym wieku kobiety wyglądają inaczej, jak i również oczekiwania klienta są inne. Jedne są zadbane i stale dbają o swój wygląd, inne wręcz przeciwnie, toną i gwałtownie się starzeją. Należy pamiętać, że makijaż stosowany nieumiejętnie może postarzać twarz. Im starsza kobieta, tym bardziej umiarkowanie powinna używać makijażu. Umiejętnie dobrane kosmetyki dekoracyjne nie tylko pomogą wizualnie zmienić lub skorygować kształt oczu, brwi, wydłużyć rzęsy i sprawić, że staną się one piękniejsze, ale także zmienić twarz na wiele sposobów. Kosmetyki dekoracyjne to specjalne produkty przeznaczone do maskowania niedoskonałości skóry twarzy i innych części ciała.
Przeznaczony do poprawy wyglądu, wykreowania określonego wizerunku (wieczorem, na co dzień) oraz podkreślenia atrakcyjnych rysów twarzy i ciała. Kosmetyki dekoracyjne są tym, czym tworzy się makijaż. Kosmetyka dekoracyjna jako sztuka ozdabiania się znana jest już od czasów starożytnego Egiptu. W wykopaliskach znaleziono pęsety do depilacji, zestawy do tatuażu. Niestety róże wykonane z siarczku ołowiu, pudry na bazie tlenku ołowiu (tlenku ołowiu), były trujące i powodowały wypadanie włosów i zatrucia w średniowieczu. Dopiero w XIX wieku. tlenek ołowiu został zastąpiony tlenkiem cynku. Pomadki zostały wykonane z naturalnego kolorowego wosku – koszenili. Obecnie bezpieczeństwo w trakcie produkcji kosmetyków, przygotowanie produktów dla klientów oraz opakowań kosmetyków dekoracyjnych jest kontrolowane przez agencje rządowe.
Istnieje kilka rodzajów produktów dekoracyjnych:
Krem tonujący – podkład
Wyobraź sobie, że taki produkt jak podkład pojawił się kilka tysięcy lat temu. Egipcjanie, Rzymianie, Greczynki aktywnie wykorzystywali go do maskowania drobnych niedoskonałości. Tylko, że w przeciwieństwie do nowoczesnych środków, mieli w swoim arsenale kredę i biały ołów, a pierwsza fundacja pojawiła się dopiero na początku XX wieku. Masz możliwość wyboru między lekką i gęstszą konsystencją, kremową lub wytrawną, matującą i nadającą subtelnej opalenizny. Wszystko zależy od użytych komponentów, receptury produktu oraz zapotrzebowania klienta.
Na drobne pryszcze czy cienie jest korektor, na bazę pod makijaż – BB-krem, na bazę pod profesjonalny makijaż do fotografii – tonalną bazę, a na co dzień – bb-krem i stik. Podstawą nowoczesnych podkładów są olejki silikonowe, pigmenty, składniki nawilżające, a także produkty z dodatkiem kwasu salicylowego, który pomaga pozbyć się trądziku.
Puder
Puder to mieszanka substancji mineralnych i organicznych. Matuje skórę, ukrywa zaczerwienienia, chroni skórę przed kurzem i brudem ze środowiska zewnętrznego, a także utrwala makijaż. Istnieje kilka rodzajów pudru.
Sypki puder ma taką konsystencję dzięki drobnym cząsteczkom, które go tworzą. Dzięki niemu możesz stworzyć aksamitną skórę bez efektu maski. Z reguły to półprzezroczysty sypki puder na podkład jest dopełnieniem makijażu. Należy go nakładać dużym, puszystym pędzlem. Pamiętaj, aby przed aplikacją strzepnąć nadmiar.
Pudry prasowane mają lekką konsystencję lub jest gęsty. Ten puder to świetna opcja do włożenia do torby i noszenia przy sobie. Jest mały i jest wyposażony w lusterko i gąbkę lub pędzelek. Puff i gąbka zapewnią mocniejsze wykończenie, a pędzel zapewni bardziej przejrzyste wykończenie.
Krem w proszku stał się popularny stosunkowo niedawno. Łączy w sobie funkcje pudru i podkładu: jednocześnie matuje i koryguje. Idealny do szybkiego makijażu.
Transparentny puder przeznaczony do usuwania tłustego połysku i utrwalania makijażu. Umieść go na pędzelku lub zaciągnięciu i przypudruj strefę T.
- Róż
Lekki rumieniec wskazuje, że kobieta jest zdrowa. Dlatego jest tak atrakcyjny dla płci przeciwnej. Kobiety w starożytnym Egipcie wcierały morwy i wcierały je w policzki, a w starożytnej Grecji rumieniec wytwarzano z buraków lub truskawek. Miłośniczką pięknego rumieńca była królowa Francji Katarzyna Medycejska, a wizerunek rosyjskiej piękności nie jest kompletny bez płonących czerwonych policzków.
W dzisiejszych czasach możesz nadać swojej twarzy zdrowy wygląd na nieskończoną liczbę sposobów. Są róże kruszące się, w kulce, płynne, kremowe i żelowe, a także zwarte i wypiekane. Jeśli zapomnisz swojego różu w domu, możesz zastąpić go różowym połyskiem lub szminką, różowym cieniem do powiek, a nawet konturówką do ust.
Makijaż oczu to najtrudniejsza i najciekawsza technika. Po jej opanowaniu możesz wizualnie powiększyć swoje oczy lub nadać im dodatkowej wyrazistości. Istnieje wiele odcieni cieni ( matowe cienie, perłowe cienie, satynowe cienie) do każdego rodzaju i koloru oczu. Możesz także użyć dowolnej tekstury
Rozświetlacz
Rozświetlacz pojawił się w arsenale dziewczyn całkiem niedawno. Szybko jednak zyskał popularność. Nie jest to zaskakujące, ponieważ narzędzie ma za zadanie podkreślać akcenty na twarzy. Odpowiednio użyty rozświetlacz podkreśla zalety i ukrywa drobne niedoskonałości.
Pomadkę, kredkę i błyszczyk
Zazwyczaj dziewczyny wybierają wyroby które dają połysk na ustach, które preferują lekki makijaż. Wybierając pomadkę należy zwrócić uwagę na nasycenie koloru oraz teksturę (matowa, błyszcząca). Matte wygląda jaśniej na ustach, ale często wysuszają usta. Błyszczące nadają połysk, ale jednocześnie uzyskuje się efekt zmysłowości. Zapraszam do eksperymentowania z teksturami i kolorami, a na pewno znajdziesz idealny makijaż dla siebie, to tylko doświadczenie.
Jak prawidłowo używać kosmetyków dekoracyjnych?!
Warto wiedzieć, że przed nałożeniem makijażu należy umyć i natrzeć skórę tonikiem lub balsamem. Po tej prostej procedurze musisz zacząć nakładać puder lub podkład. Odcienie tych kosmetyków dobierane są w zależności od tekstury i odcienia Twojej skóry, koloru włosów. Podkład nakłada się ściśle wzdłuż linii masażu i utrwala pudrem. W żadnym wypadku nie nakładaj zbyt dużej ilości kremu i pudru, wszystko z umiarem, w przeciwnym razie zamiast korygować drobne niedoskonałości cery, nadasz jej efekt „maski”.
Po nałożeniu tonu musisz zacząć róż. Warto pamiętać, że jasny rumieniec nie wygląda zbyt pięknie na opalonej twarzy. Zaleca się dobranie różu do koloru pomadki (połysku), nałożenie tego kosmetyku pod łuk jarzmowy specjalnym pędzelkiem. Teraz zacznijmy nakładać cienie. Jakie odcienie wybrać? Oczywiście należy wziąć pod uwagę kolor oczu i kolor włosów, można użyć dwóch odcieni naraz, co nie spowoduje powstania dysharmonii. Jaśniejsza warstwa cienia jest nakładana na narożnik zewnętrzny, a jaśniejsza na narożnik wewnętrzny.
Tusz do rzęs! Ten kosmetyk nakłada się natychmiast po cieniu, nie powinien tworzyć grudek, a wręcz przeciwnie, oddzielać i podkreślać rzęsy. Ostatnio popularne stały się kolorowe tusze do rzęs, nakłada się je z uwzględnieniem koloru oczu i nakładanych cieni. Pomadkę dobiera się w zależnoś
ci od koloru skóry, zastosowanych cieni, koloru włosów i tego, na jakie wydarzenie się wybierasz. Na dni powszednie najlepiej zdecydować się na pomadki i błyszczyki w dyskretnych kolorach. Przed nałożeniem szminki należy obrysować kontur ust ołówkiem. Kosmetyki dekoracyjne należy dobierać i nakładać, biorąc pod uwagę nie tylko cechy skóry i włosów, ale także wiek, styl, a nawet charakter.
Głupotą jest podążanie za modą, jeśli określony makijaż ci nie odpowiada. Kosmetyki dekoracyjne należy używać z umiarem, myślę, że nikt nie będzie zadowolony z kontemplacji pomalowanej twarzy.