Prawda czy mit

Kosmetyki kororowe pogarszają stan skóry – prawda czy mit?

W dzieciństwie często słyszeliśmy od babć i mam, że ciągłe używanie kosmetyków jest niebezpieczne, ponieważ skóra stanie się mniej jędrna i elastyczna, a usta, policzki i powieki stracą swój naturalny odcień.

To stwierdzenie stopniowo przekształciło się w jeden z najczęstszych mitów na temat stosowania kosmetyków kolorowych.kOLOROWE KOSMETYKI

Kosmetyki nie zatykają porów!

Jednym z czynników, który wpłynął na ukształtowanie się silnego przekonania, że ​​kosmetyki szkodzą naszej skórze, jest gęsta konsystencja podkładu.

Uważano, że korektor wnika głęboko w pory, zatyka je, a wtedy skóra traci koloryt i nawilżenie, a po kilku dniach pojawia się trądzik, pryszcze i inne niedoskonałości.

 

Podobne kremy były produkowane 50-60 lat temu i naprawdę miały negatywny wpływ na komórki naskórka.

Posiadaczki cery suchej miały łuszczenie się i nieprzyjemne swędzenie, a dziewczyny z cerą tłustą i mieszaną miały błyszczenie w strefie T.

Teraz wszystkie produkty przeznaczone do wyrównywania kolorytu twarzy i niwelowania drobnych niedoskonałości (pryszcze, trądzik) zawierają przydatne składniki poprawiające kondycję skóry.

Pomiędzy nimi przy produkcji kosmetyków używa się:

filtry UV;

ekstrakty olejowe;

witaminy;

pierwiastki śladowe;

aminokwasy itp.

 

Dzięki tym składnikom skóra jest nawilżona przez cały dzień i chroniona przed ekspozycją na promienie słoneczne, co sprawia, że ​​ani przedwczesne starzenie, ani utrata kolorytu zdecydowanie jej nie zagrożą.

Cienie, pomadki, róże nie powodują wyblaknięcia cery.

Głównym wrogiem pięknej cery są kosmetyki kolorowe, które sprawiają, że nasze oczy, usta i kości policzkowe są bardziej wyraziste.

Uważano, że cienie, róże i szminki odbarwiają naturalny pigment, a z czasem bez nich twarz będzie wyglądać mniej atrakcyjnie.

To kolejny mit, który wiele dziewcząt uważa za pewnik. Podobnie jak w przypadku podkładów, przestarzałe formuły i zasady tworzenia produktów do makijażu wprowadzają w błąd.

Wszystkie komponenty użyte do stworzenia kosmetyków kolorowych mają wysokiej jakości bazę – witaminy, oleje, aminokwasy, przechodzą testy dermatologiczne potwierdzające ich dobroczynne działanie na wrażliwą skórę ust czy powiek.

Używając tych narzędzi podkreślisz naturalne piękno, zachowasz ich kolor i kształt. Jeśli chodzi o bladą cerę lub usta, sprawa leży w osobistym postrzeganiu twarzy bez makijażu. I nie więcej.

Jak widać, stwierdzenie, że kosmetyki kolorowe szkodzą skórze, jest mitem, ponieważ inne czynniki zewnętrzne wpływają na stan naskórka. Na przykład suche powietrze, złe odżywianie, wybór kremu na dzień lub na noc, który nie pasuje do rodzaju skóry.

Właściwy demakijaż to klucz do piękna i zdrowej skóry.

 

Jego zadaniem jest usunięcie resztek kosmetyków dekoracyjnych, oczyszczenie porów twarzy i przygotowanie skóry do całonocnej regeneracji. Jednak dziewczyny zaniedbują tę procedurę. Płeć piękna nie zmywa makijażu ani nie używa mydła w płynie do usuwania resztek szminki, cieni do powiek i różu. Rezultatem jest trądzik, zaczerwienienia, zmarszczki, utrata kolorytu skóry. Jak przeprowadzić demakijaż zgodnie ze wszystkimi zasadami?

 

Pierwszym krokiem jest usunięcie szminki lub błyszczyka.

 

Wizażyści zalecają rozpoczęcie demakijażu od ust. Aby usunąć szminkę lub błyszczyk, możesz użyć balsamu, żelu lub balsamu do demakijażu.

Nanieś 3-4 krople płynu na wacik i delikatnie usuń pomadkę lub błyszczyk – najpierw w kącikach ust, a następnie na środku ust.

Drugim krokiem jest demakijaż oczu.

Demakijaż oczu odbywa się w dwóch etapach:

  • usuwanie tuszu;
  • usuwanie cieni i eyelinera.

Aby usunąć makijaż, nałóż mleczko na wacik i usuń makijaż lekkimi ruchami. Eyeliner na wewnętrznej stronie powieki usuwa się wacikiem zamoczonym w płynie do demakijażu.

Trzeci krok – oczyść skórę twarzy

Asortyment produktów do usuwania pozostałości pudru i podkładu jest duży: pianki, balsamy, specjalne mydła w płynie, mleczka, żele.

Wybierając żel do mycia twarzy, należy wziąć pod uwagę:

  • rodzaj skóry (tłusta, sucha, mieszana);
  • skład środka myjącego;
  • ewentualna reakcja skóry na składniki preparatu (zaczerwienienie, stan zapalny, trądzik).

Kosmetyczki zalecają usuwanie makijażu z twarzy w następującej kolejności: mycie pianką lub żelem; oczyszczanie skóry płynem micelarnym. Następnie możesz nałożyć na skórę krem ​​​​nawilżający, który pomaga przywrócić skórze.

Najnowsze artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Możesz wysłać do nas e-mail, zadzwonić telefonicznie, umówić się na online konferencję bądź osobiste spotkanie biznesowe. Także możesz wypełnić formularz poniżej

Wypełnij formularz kontaktowy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym technologiem produkcji.

APLIKUJ - WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ

APLIKACJA O PRACĘ