Kosmetyki fryzjerskie a drogeryjne. Czym się różnią?

Stan naszych włosów jest swego rodzaju wyznacznikiem właściwej ich pielęgnacji. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej fryzury, to zgodnie z zaleceniami ekspertów powinieneś zwrócić uwagę na profesjonalną pielęgnację włosów. Co musisz wiedzieć o profesjonalnej pielęgnacji włosów?

Często słysząc frazę „profesjonalna pielęgnacja” wyobrażamy sobie salon, w którym fryzjerzy i mistrzowie pracują nad naszymi głowami, używając drogich, niedostępnych dla nas kosmetyków. Oczywiście w tej interpretacji jest trochę prawdy, ale warto się zastanowić: profesjonalną pielęgnację można przeprowadzić niezależnie, oszczędzając w ten sposób drogie procedury salonowe. Ale aby dowiedzieć się więcej o kosmetykach profesjonalnych, rozważymy i przestudiujemy niektóre niuanse. Co musisz wiedzieć o profesjonalnej pielęgnacji włosów?

Po pierwsze, stężenie substancji aktywnych w składzie każdego kosmetyku salonowego jest znacznie wyższe niż w zwykłym. Staraj się więc zachować umiar, używając szamponu, odżywki lub produktu do stylizacji (pianki, pianki, lakieru do paznokci). Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z tym kosmetykiem. Konsultacja z mistrzem lub sprzedawcą pomoże ci w podjęciu decyzji – nie wahaj się ponownie zadać interesującego cię pytania. Nie jest trudno samodzielnie określić, jak prawidłowo używać tego kosmetyku. Jeśli po zastosowaniu tego lub innego środka nie czujesz ciężaru włosów i dyskomfortu, wszystkie działania są prawidłowe. W przeciwnym razie należy zmniejszyć ilość używanego produktu lub zasięgnąć porady mistrza.

Po drugie, ważne jest, aby wiedzieć, że kosmetyki salonowe są wykonane z najlepszych, przyjaznych dla środowiska surowców. Oznacza to zachowanie leczniczych właściwości ekstraktów ziołowych. Ponadto profesjonalne kosmetyki często zawierają unikalne składniki, które pozwalają nam osiągnąć doskonałe rezultaty w możliwie najkrótszym czasie. Również profesjonalne szampony i farby do włosów znacznie różnią się od zwykłych. Farba z reguły jest delikatniejsza, a kolor włosów, dzięki mieszaniu różnych odcieni, jest po prostu wspaniały i jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Szampon delikatnie i dokładnie oczyszcza skórę głowy ze względu na brak agresywnych składników i zapewnia genialny efekt. Oczywiście cena takiego produktu jest nieco wyższa niż zwykle, ale to, czy warto oszczędzać na swoim wyglądzie, zależy od Ciebie.

Jak często możesz używać?

Według ekspertów od urody, profesjonalne kosmetyki do włosów można stosować z taką samą częstotliwością co zwykłe (chyba że w adnotacji zaznaczono inaczej). Oznacza to, że możesz umyć włosy profesjonalnym szamponem, nałożyć na włosy maskę lub inny produkt, w zależności od osobistych potrzeb. Dotyczy to również profesjonalnych farb do włosów.

Jeśli masz wątpliwości, czy profesjonalne kosmetyki do włosów sprawią, że Twoje włosy będą zdrowsze, recenzje w Internecie pomogą Ci zrozumieć marki, produkty i zajęcia. A najlepiej poszukać pomocy u dobrego lekarza, trychologa, który opowie Ci o optymalnych dla Ciebie lekach i częstotliwości ich stosowania, a gdy trafisz do sklepu z profesjonalnymi kosmetykami do włosów, możesz łatwo wybrać odpowiedni produkt.

Profesjonalne kosmetyki do włosów: główne różnice i zalety 

Profesjonalne kosmetyki do włosów to efekt licznych badań i testów laboratoryjnych. Tysiące naukowców niestrudzenie pracuje, najpierw nad opracowaniem formuły, a następnie nad przetestowaniem samego produktu. A jeśli produkt jest przeznaczony, powiedzmy, do nawilżenia skóry głowy, możesz być pewien, że tak będzie, a nie inaczej. Produkty profesjonalne zawsze wyprzedzają produkty masowe o krok, a nawet dwa. Przecież zaawansowane rozwiązania wpadają przede wszystkim w branżę zawodową i dopiero potem, tracąc na znaczeniu, stają się dostępne dla publiczności. Baza detergentowa profesjonalnych szamponów jest znacznie bardziej miękka niż baza produktów masowych, a aktywnych składników aktywnych jest tam wielokrotnie więcej.

Opieka zawodowa nie wymaga reklamy. Przecież nie trzeba ich sprzedawać w sklepach zwykłym ludziom, więc możesz być pewien, że cena za nie składa się z komponentów: surowce + koszty produkcji + badania kliniczne, a nie: surowce + koszty produkcji + koszty reklamy. Linie profesjonalnych kosmetyków mają o rząd wielkości więcej produktów, które umożliwiają ukierunkowane, a tym samym skuteczne rozwiązywanie istniejących problemów z włosami. W uczciwy sposób poruszymy kwestię wad profesjonalnych kosmetyków do włosów. Ale powiedzmy od razu: jest ich bardzo mało, a te, które istnieją, są dość naciągane, a ostatecznie nadal przeradzają się w zalety.

Decydując się na zamówienie produktów profesjonalnych, powinieneś zrozumieć, jakie cechy odróżniają je od produktów konwencjonalnych: 

  • Działanie tego kosmetyku obserwuje się już po 2-3 zabiegach, ponieważ zawiera on związki aktywne w zwiększonym stężeniu w porównaniu do produktów konwencjonalnych. Kosmetyki konwencjonalne nastawione są na długotrwałe, ciągłe stosowanie, natomiast kosmetyki profesjonalne stosuje się tylko na kursach, pomiędzy którymi trzeba zrobić przerwy;
  • Dzięki zwiększonej zawartości silikonu i keratyny szybko odbudowuje strukturę zarówno łodygi włosa, jak i rozdwojonych końcówek;
  • Specyfika produktów profesjonalnych polega na zawartości w ich składzie substancji przewodzących, które przyczyniają się do wnikania substancji aktywnych w głąb struktury włosa, podczas gdy produkty konwencjonalne wnikają tylko w warstwy powierzchniowe, gdzie mają swoje główne działanie;
  • Aby nadać włosom blask i ułatwić rozczesywanie, dodaje się dużą ilość składników pielęgnacyjnych;
  • Kosmetyki muszą przejść badania kliniczne, informacja o tym musi być zawarta na etykiecie;
  • Wszystkie kosmetyki profesjonalne produkowane są w opakowaniach o dużej objętości, ponieważ przeznaczone są przede wszystkim do profesjonalnego zastosowania w salonach fryzjerskich. Etykieta takich produktów nie zawiera nachalnych reklam, co jest typowe dla produktów konwencjonalnych. Duży wolumen i brak reklam znacznie obniża koszt kosmetyków, co jest szczególnie ważne w przypadku produktów profesjonalnych, które są drogie.

Profesjonalne kosmetyki do włosów: wady 

Wysoka cena. Przeciwnicy profesjonalnej pielęgnacji często odwołują się do tego, że produkty sprzedawane w salonach są bardzo drogie. Ale czy tak jest naprawdę? Tak, wydasz przyzwoitą kwotę, aby kupić swój pierwszy słoik upragnionego szamponu, znacznie więcej niż, powiedzmy, za podobny produkt z supermarketu. Ale! Ze względu na koncentrację i ekonomię produktu w końcu skorzystasz na przedłużeniu „przyjemności” znacznie dłużej niż przy użyciu zwykłego szamponu (co czasami nie wystarcza na kilka tygodni).

Profesjonalne produkty pielęgnacyjne można kupić tylko w salonach kosmetycznych, na specjalistycznych wystawach lub za pośrednictwem oficjalnych przedstawicieli firmy. Nie możesz ich kupić w najbliższym sklepie lub drogerii za rogiem. Ale zapewniam Cię, że po wypróbowaniu profesjonalnego produktu pielęgnacyjnego, nie będziesz chciał nawet patrzeć na środki masowego przekazu, które często obiecują „mannę z nieba” w połączeniu z „rzekami mleka” i „górami złota” , ale w rzeczywistości nie spełniają nawet jednej dziesiątej obiecanych (przy całej ich dostępności terytorialnej).

Profesjonalne narzędzia jednak, jak każde inne w rękach niedoświadczonego konsumenta, mogą nie tyle przynosić korzyści, co szkodzić. Dlatego!!! Przed zakupem tego lub innego produktu skonsultuj się ze swoim mistrzem lub trychologiem, zawsze uważnie przeczytaj instrukcje dołączone do produktu. W końcu istnieją szampony, które można stosować tylko na co czwarty szampon. Są też specjalne produkty o bardziej miękkiej i łagodniejszej zasadzie działania, odpowiednie do częstego stosowania.

Jakie są zalety produktów organicznych?

Nowoczesny rynek masowy oferuje szeroki wybór produktów do pielęgnacji włosów. Lwia część tych środków zawiera składniki niebezpieczne dla zdrowia człowieka: siarczany, parabeny, silikony, sztuczne barwniki i konserwanty. Nikt nas nie ostrzega, że ​​przy regularnym stosowaniu substancje te mogą gromadzić się w skórze głowy i prowadzić do przykrych konsekwencji. Prawdopodobnie słyszałeś już o niebezpieczeństwach związanych z SLS (laurylosiarczan sodu). To właśnie ta substancja odpowiada za pienienie. Z jednej strony tak jest – laurylosiarczan sodu łatwo zmywa sebum i usuwa brud z włosów, ale jest też minus. Z biegiem czasu skóra głowy męczy się obfitością chemikaliów i zaczyna produkować więcej tłuszczu w reakcji obronnej. W efekcie włosy szybciej się brudzą, matowią i tracą witalność. Może pojawić się łupież, swędzenie, podrażnienie. Struktura włosa ulega uszkodzeniu, co powoduje przerzedzenie i wypadanie włosów.

Silikony, które są dziś tak popularne w wielu kosmetykach, nie dodadzą naszym włosom zdrowia. Mogą zapewnić natychmiastowy efekt połysku, jednocześnie sprawiając, że włosy są podatne na układanie i dobrze się rozczesują. Ale przez cały ten czas silikony będą gromadzić się we włosach, obciążać je i stopniowo pozbawiać ich naturalnego zdrowego blasku i piękna.

Aby uniknąć tych problemów, eksperci coraz częściej zalecają stosowanie organicznych kosmetyków do włosów – szamponów, maseczek, balsamów, odżywek. I pierwsza rzecz, o której musisz wiedzieć: takie kosmetyki są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Cząsteczki jego naturalnych składników w swojej strukturze są jak najbardziej zbliżone do molekuł naszej skóry i dlatego są łatwo przyswajalne. Oznacza to, że włosy i skóra głowy w całości zabiorą z organicznej pielęgnacji wszystko, co niezbędne i przydatne.

Główne zalety organicznych kosmetyków do włosów:

Kosmetyk naturalny – ma naturalny skład i całkowity brak „chemii”

W przeciwieństwie do konwencjonalnych produktów do pielęgnacji włosów, produkty organiczne nie zawierają siarczanów, parabenów, syntetycznych barwników, silikonów i innych produktów ropopochodnych. Skład kosmetyków organicznych wzbogacony jest naturalnymi ekstraktami roślinnymi, dodawane olejki eteryczne i często stosowany olejek arganowy,  których bezpieczeństwo i jakość potwierdzają międzynarodowe certyfikaty BIO. Naturalne składniki roślinne starannie pielęgnują włosy i skórę głowy, nawilżają je i nasycają pożytecznymi mikroelementami. Wszystkie rośliny uprawiane są na specjalnie czystych ekologicznie terenach bez użycia GMO, nawozów chemicznych i pestycydów.

Bezpieczny dla środowiska

Unikalne technologie stosowane przy produkcji kosmetyków organicznych pozwalają zminimalizować negatywny wpływ na przyrodę. Producenci przywiązują również dużą wagę do opakowań – bazują one na przyjaznych dla środowiska materiałach biodegradowalnych i odnawialnych, co czyni je całkowicie bezpiecznymi dla środowiska. Naturalne kosmetyki oraz ekologiczne produkty nie zawierają również składników pochodzenia zwierzęcego. Produkty te nigdy nie są testowane na zwierzętach.

Nie uzależnia od składników

Jak wiadomo, stosowanie tradycyjnych (syntetycznych) kosmetyków do włosów może wywołać uzależnienie od ich składników chemicznych. Produkty ekologiczne są całkowicie nietoksyczne i nie uzależniają od swoich składników. Dzięki temu nadaje się do długotrwałego stosowania i jest idealny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry głowy.

Co jeszcze musisz wiedzieć o organicznej pielęgnacji włosów?

  1. Szampon organiczny nie pieni się tak obficie jak zwykły szampon, ponieważ nie zawiera laurylosiarczanu sodu. A to ogromny plus. Szampon oparty na łagodnych składnikach detergentowych, które bardzo dokładnie i delikatnie pielęgnują zdrowe jak i zniszczone włosy i skórę głowy. A brak obfitej piany w żaden sposób nie wpływa na jej właściwości detergentowe. Szampon organiczny nie tylko dobrze wzmacnia włosy, myje, pogrubia włosy, zapobiega wypadaniu włosów , ale także zadba o nasze zdrowie.
  2. Często, aby przyciągnąć uwagę kupujących, producenci kosmetyków syntetycznych określają swoje produkty jako „naturalne” lub „organiczne”. Ale musisz zrozumieć: produkcja prawdziwych kosmetyków organicznych jest droga, więc zwykle jest ekskluzywna i produkowana w małych partiach. Jeśli chcesz uniknąć podrabiania i kupować produkty, które naprawdę Ci przyniosą korzyści, lepiej udać się do wyspecjalizowanych sklepów. Pamiętaj, że nasze włosy są jak gąbka, która wchłania wszystko, co na nie nałożymy, zwłaszcza po koloryzacji.
  3. Jeśli zdecydujesz się przejść na kosmetyki organiczne, nie przejmuj się, jeśli w pierwszej chwili wydaje Ci się, że Twoje włosy i kosmyki wyglądają „jakoś nie tak”. To jest zjawisko tymczasowe. Włosy muszą pozbyć się toksyn i narażenia na agresywne pierwiastki, które otrzymały z kosmetyków syntetycznych. Przy regularnym stosowaniu organiczne produkty (np naturalne szampony) zapewnią Ci długotrwałe rezultaty i znacznie poprawią kondycję Twoich włosów. Włosy będą nasycone użytecznymi elementami ( które zawarte są w szamponach), dzięki czemu staną się mocniejsze, bardziej elastyczne i puszyste, nabiorą naprawdę zdrowego piękna włosów, wyglądu i blasku.

Ważne: aby osiągnąć maksymalny efekt, pielęgnacja włosów w szczególności zniszczonych włosów musi być kompleksowa. A znacznie lepiej, gdy maska, balsam czy odżywka są tej samej marki co szampon. Pozwoli to składnikom, które je tworzą, uzupełniać i wzmacniać wzajemnie swoje działanie.

cristallaboratory.pl

cristallaboratory.pl

Produkcja i recepturowanie to nasza pasja.

Najnowsze artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Możesz wysłać do nas e-mail, zadzwonić telefonicznie, umówić się na online konferencję bądź osobiste spotkanie biznesowe. Także możesz wypełnić formularz poniżej

Wypełnij formularz kontaktowy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym technologiem produkcji.

APLIKUJ O PRAKTYKI

APLIKUJ O PRACĘ