Czym są kosmetyki do demakijażu? Jaki produkt wybrać?

Czy jesteś też zdemotywowany perspektywą zrobienia czegoś z twarzą po długim dniu? Niezbędny. Demakijaż w kosmetologii to klucz do wykrycia prawidłowego stanu skóry.

Czym jest demakijaż

Każdy dzień powinien zaczynać się od pielęgnacji skóry. A on z kolei zaczyna od oczyszczenia. Proces demakijażu często określany jest mianem demakijażu. Zgadzam się, znacznie łatwiej jest wymówić. Termin ten odnosi się do oczyszczania twarzy, szyi i ciała z kosmetyków i zanieczyszczeń w postaci potu, kurzu nagromadzonego w ciągu dnia. Nie odkładaj zmywania makijażu ze skóry do jutra: ryzykujesz, że ją zdenerwujesz i obudzisz się z rozsianymi zaczerwienieniami i trądzikiem. A potem zadzieranie z nimi to cała sztuka lub długie spacery do gabinetu kliniki kosmetologicznej. Cóż, znasz już sekwencję.

Zabieg demakijażu przygotowuje twarz do dalszej pielęgnacji: toników, balsamów, serum, nawilżaczy. Gdyby dziś na Twojej skórze nie było kosmetyków, zwykłe środki czyszczące poradzą sobie z oczyszczaniem. Dwuetapowe oczyszczanie to luksus, którego nie wszyscy potrzebują. Jak 10-etapowa pielęgnacja skóry. Mycie i nawilżanie to Twoi najlepsi przyjaciele (w postaci dwóch różnych produktów) na każdy dzień, jeśli masz normalny typ skóry. Na suche zaleca się dodatkowo stosowanie balsamu, a na tłuste – środki matujące. Rodzaje demakijażu.

Oczyszczanie skóry z makijażu to nie tylko usuwanie kosmetyków z twarzy, ale także pozbycie się zanieczyszczeń powierzchniowych. Istnieje kilka rodzajów narzędzi, które mogą sobie z tym poradzić.

Produkty micelarne.

Jak magnes przyciąga cząsteczki zawierające tłuszcz (sebum, makijaż). Najczęściej po aplikacji trzeba spłukać innym produktem.

Żele i pianki.

W środku prawie nie ma olejów, a same produkty są zmywane wodą.

Olej hydrofilowy.

Rozpuszcza zanieczyszczenia i olejki zamiast zdzierać je z powierzchni skóry. Po umyciu pozostawia na twarzy cienki film i zapobiega utracie wilgoci ze skóry.

Dlaczego trzeba usuwać makijaż specjalnymi środkami?

Celem i zadaniem różnych płynów do demakijażu w kosmetykach dekoracyjnych jest rozpuszczanie i zmywanie pigmentów, formuł silikonowych i wodoodpornych. Zazwyczaj są to: olej hydrofilowy, płyn micelarny, specjalne chusteczki, mleczko, dwufazowy. Usuną ze skóry resztki cieni, podkładu tonalnego i innych elementów dekoracyjnych. Innym sposobem na oczyszczenie twarzy jest środek czyszczący. Radzi sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami zewnętrznymi: kurzem, potem, sebum. A nakładając go na kosmetyki, rozsmarujesz go tylko na twarzy, a nie zmyjesz.

Demakijaż produktów wodoodpornych to podwójne zadanie. Dobrze jest zrobić to w ten sposób: weź dwufazowy lub hydrofilowy olejek, nałóż, wmasuj, wmasuj i spłucz. Najważniejsze jest, aby usunąć makijaż przed zwykłym praniem, nie mylić.

Jak dobrać płyn do demakijażu w zależności od rodzaju skóry?

Tutaj opinie ekspertów różnią się: ktoś mówi, że należy wybierać środki do demakijażu według tekstury, podczas gdy inni skupiają się na poziomie pH i braku agresywnych środków powierzchniowo czynnych w składzie. W zasadzie jedno nie koliduje z drugim.

Do wyschnięcia

Najprawdopodobniej masz dużo peelingu i często czujesz się napięty z powodu braku wilgoci. Twoim wyjściem jest oczyszczające mleczko, hydrofilowy olej i gęste kremy. Unikaj formuł na bazie alkoholu, ponieważ z czasem wysuszą one skórę.

Dla cery tłustej

Prawdopodobnie twoja cecha to wyraźnie zarysowane pory i obfity tłusty połysk. Trądzik objawia się czarnymi kropkami i miejscowym stanem zapalnym. Nie należy uciekać się do zbyt agresywnych środków suszących, w przeciwnym razie organizm odbierze to jako stres. Jeśli Twoim celem jest zmniejszenie połysku, poszukaj cynku i niacynamidu. I używaj pianek, żeli, wody micelarnej i serwetek.

Cera mieszana

To skomplikowane. Produkty powinny nawilżać, ale nie nabłyszczać. I inne obszary – nie przesuszaj. Nie używaj środków czyszczących do suchej skóry, a wszystko będzie dobrze.

Cera sucha

Najprawdopodobniej masz dużo peelingu i często czujesz się napięty z powodu braku wilgoci. Twoim wyjściem jest oczyszczające mleczko, hydrofilowy olej i gęste kremy. Unikaj formuł na bazie alkoholu, ponieważ z czasem wysuszą one skórę.

Cera normalna

Najprawdopodobniej nie masz do czynienia z kwestią wyboru środków: wszystko pasuje do łajdaka. Latem polecamy bardziej wodniste i lekkie konsystencje, a zimą – grubsze, aby skóra była odpowiednio nawilżona.

Cera wrażliwa

Nie powinny zawierać składników drażniących i wysuszających: alkoholu i alkaliów. Zapewnia delikatne oczyszczenie, nawilżenie i ukojenie.

Zasady demakijażu

Skórę należy oczyszczać rano i wieczorem. Mycie nie powinno być na „piszczenie”, ponieważ na twarzy mamy cienką warstwę sebum, która jest częścią bariery ochronnej. Gdy przesadzisz z oczyszczaniem, ryzykujesz wywołanie wysypek i stanów zapalnych. Aby tego uniknąć, ponownie będziesz musiał skupić się na środkach powierzchniowo czynnych i poziomie pH w wybranych produktach.

Podczas zmywania makijażu umyj twarz w dwóch krokach, aby nie pozostawić nadmiaru makijażu na skórze.

Sposoby wykonania zabiegu:

  1. Środek (woda micelarna, balsam) nanieść na wacik i przetrzeć niezbędne obszary skóry.
  1. Rozprowadź hydrofilowy olejek lub żel na twarzy i wmasuj w skórę okrężnymi ruchami.
  1. Wyjmij chusteczkę oczyszczającą (lub kilka) z opakowania i przetrzyj ją po skórze, aż zostanie całkowicie oczyszczona.
  1. Po wykonaniu jednego z trzech kroków przystąp do zwykłej procedury mycia.

Okolice Oczu

Demakijaż warto rozpocząć od okolic oczu. Dla tych, którzy lubią nakładać tusz do rzęs w kilku warstwach, kosmetyki lepiej usuwać za pomocą wacików nasączonych niezbędnym produktem.

  1. Nałóż na nie niewielką ilość płynu micelarnego i nałóż na zamknięte oczy.
  1. Przytrzymaj przez kilka sekund i przesuń krążki od grzbietu nosa i zewnętrznych kącików oczu w kierunku strefy skroniowej.

Najpierw wykonaj zabieg na górnej powiece, a następnie na dolnej.

  1. Jeśli zdasz sobie sprawę, że nie można było od razu oczyścić okolicy wokół oczu, powtórz czynności.

Okolice brwi

Jeśli zamierzasz oczyścić brwi z makijażu wacikiem, użyj go od nasady aż po czubek brwi, aby nie uszkodzić włosków. Również ostrożna ręczna dystrybucja środków poradzi sobie z tym zadaniem.

Twarz

Możesz go przetrzeć wacikiem lub nanieść na skórę palcami. Lub krok po kroku: najpierw żel, balsam lub olejek, a następnie ponownie usuń pozostałości za pomocą krążków.

Usta

Daj pierwszeństwo płatkom kosmetycznym, jeśli masz na ustach długotrwałą pomadkę. Przesuwaj je okrężnym ruchem po pożądanej powierzchni (wskazówka: usta).

Przegląd kosmetyków do demakijażu

Nawet nie wyobrażamy sobie, ile różnych produktów można znaleźć na rynku kosmetycznym. Lista tylko rośnie i zmienia się w zależności od potrzeb: delikatne mycie, wodoodporne kosmetyki, makijaż. Zawsze kieruj się rodzajem skóry przy wyborze produktu, aby go nie przesuszyć. Same produkty można zmyć wodą lub wilgotnymi ręcznikami.

Olej hydrofilowy

Lekka konsystencja, łatwo rozprowadza się na twarzy dłońmi. Nałożyć na suchą skórę, spłukać w kontakcie z wodą.

Woda micelarna

Dla wielu pielęgnacja wieczorowa nie jest kompletna bez tego narzędzia. Często można go znaleźć w formacie podróżnym, więc jest wygodny w podróży, a niektóre można pozostawić z wodą po aplikacji.

Dwufazowy środek czyszczący

Mają najfajniejszy wygląd: wewnątrz produkt jest podzielony dokładnie na dwie części, więc przed nałożeniem trzeba wstrząsnąć słoikiem. Produkty dwufazowe mają lekką konsystencję, szybko zmywają makijaż i nie pozostawiają filmu na twarzy. Posiadaczki przedłużanych rzęs będą musiały powstrzymać się od używania tego produktu, ponieważ może on wejść w niepożądaną reakcję z klejem. I jest mało prawdopodobne, że będzie można powtórzyć procedurę klejenia w domu. mleko Bardziej gęsty i pożywny niż micelarny i dwufazowy. Takie produkty są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry i zapewniają odpowiednią pielęgnację, a nie tylko oczyszczanie.

Płyn kosmetyczny

Również zwykle na bazie miceli z dodatkową obecnością olejków w składzie.

Żel

Gęstsza konsystencja niż poprzednie produkty (z wyjątkiem hydrofilowych). Rozprowadzany jest ręcznie, po zdjęciu pieni się na twarzy. Może być zarówno micelarny, jak i olejowy. Penka

Co zaskakujące, to narzędzie się pieni. I usuwa makijaż. Wow.

Chusteczki

Kolejna opcja podróży. Są wilgotne chusteczki, wewnątrz znajduje się impregnat do demakijażu. I sprawdzą się jako przygotowanie skóry do makijażu.

cristallaboratory.pl

cristallaboratory.pl

Najnowsze artykuły

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Możesz wysłać do nas e-mail, zadzwonić telefonicznie, umówić się na online konferencję bądź osobiste spotkanie biznesowe. Także możesz wypełnić formularz poniżej

APLIKUJ O PRACĘ

Wypełnij formularz kontaktowy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym technologiem produkcji.

APLIKUJ O PRAKTYKI

APLIKUJ O PRACĘ